Pokaż wszystkie

  Klasyczne obrusy do twojego salonu

  Stół jest sercem każdego salonu lub pokoju dziennego. Zwykle w takim miejscu spędzamy dużo czasu i podejmujemy w nim gości. Dobrze dobrany obrus na stół, sprawia że ten mebel może wyglądać niezwykle elegancko, ale jest też ochroną dla zabrudzeń czy uszkodzeń.

  Może nasuwać nam się kilka pytań. Jaki wybrać obrus, aby spełniał swoją rolę? Na co zwracać uwagę kupując obrus?
  Czy warto sugerować się tylko ceną?
  Bardzo istotny jest materiał, jego gramatura. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy będzie łatwy w prasowaniu. Nie chodzi przecież o to, żebyśmy spędzali mnóstwo czasu przy desce do prasowania, doprowadzając go do perfekcji.

  Obrusy kolorystyka

  Ponieważ obrus jest istotnym elementem aranżacji wnętrza, chcemy wybrać taki kolor, który doskonale się mnie wkomponuje. Zawsze dobrym, uniwersalnym pomysłem okazują się biele lub blade szarości.

  Biel to bardzo odświętny kolor, kojarzy nam się z ważnymi wydarzeniami, jeśli więc przed nami wytworna kolacja, biały obrus będzie idealnym rozwiązaniem. Dobrze mieć jeden, uniwersalny model w swojej szafie.

  Warto pamiętać o bezpieczeństwie i kiedy są w naszym domu dzieci lub kiedy mają przyjść jako goście, koniecznie trzeba zwrócić szczególną uwagę no to, aby nie pociągnęły za jego kanty i na to, aby nic się nie spadło na malucha, żeby nie zrobił sobie krzywdy.

  Jaki wybrać rozmiar?

  Zanim zdecydujemy się na konkretny rozmiar, dobrze jest zmierzyć stół. Obrus powinien opadać z blatu jakieś 30 do 40 cm. Przy niewielkich i bardzo eleganckich stolikach, stosowna może okazać się długość obrusa aż do ziemi zakrywająca całe jego nogi, jednak na co dzień nie spotyka się takich rozwiązań.

  Podsumowując, warto wybierać taki materiał naszego obrusa, który będzie trwały, odporny na uszkodzenia oraz łatwy w utrzymaniu czystości. Jego kolor powinien pasować do całego wnętrza. Dobrze dobrany, może być prawdziwą ozdobą salonu. Warto kupować go razem z zasłonami czy poszewkami na ozdobne poduszki. Dzięki temu dobrze dopasujemy sobie te elementy, jeśli chodzi o kolorystykę oraz wzornictwo.

  Więcej dowiesz się na: https://www.e-bianco.pl/obrusy-c-3_138.html